Lista aktualności Lista aktualności

Zagrożenie Pożarowe

9 na 10 pożarów w lesie powodują ludzie - jak bumerang powraca temat wypalania traw.

Tegoroczna zima nie obfitowała w opady śniegu, co przełożyło się na skrajnie niską wilgotność zarówno ścioły w lesie jak i gruntów wokół lasu. Słońce miło grzeje i aż się serce rwie aby zabrać rodzinę na spacer. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

Pamiętajcie jednak o podstawowych zasadach zachowania się w lesie. Przede wszystkim nie używajcie otwartego ognia, nie palcie ognisk w niewyznaczonych do tego miejscach, nie wyrzucajcie niedopałków papierosów oraz nie zaśmiecajcie środowiska odpadami. Przypominamy że wyrzucona szklana butelka potrafi tak skupić wiązkę promieni słonecznych że w parę sekund powstaje pożar. Wszystkim przypominamy również że nie wolno wypalać traw (nawet na swoich prywatnych gruntach), taki z pozoru kontrolowany ogień szybko wymyka się spod kontroli. To właśnie przez takie początkowo niepozorne błahostki dochodzi do największych tragedii.

Las to nasz drugi dom, a dla większości zwierząt ich jedyne schronienie i środowisko naturalne. Nie pozbawiajmy domu jego mieszkańców.

Jeśli tylko zauważysz niepokojące zjawisko, które stwarza zagrożenie pożarem skontaktuj się z nami:

Punkt Alarmowo Dyspozycyjny - Nadleśnictwo Drawsko - PAD:
tel. +48 94 361 55 79
kom. +48 602 433 490


Baza noclegowa RDLP w Szczecinku Baza noclegowa RDLP w Szczecinku