Lista aktualności Lista aktualności

Wakacje inne niż wszystkie

 

Zbierała śmieci w lesie mimo iż była na wakacjach!!

 

Niesamowita historia dziewczyny, która przebywając na wakacjach u jednego z emerytowanych leśniczych Nadleśnictwa Drawsko, poświęcała swój wolny czas na szukaniu śmieci wyrzucanych do lasu. Sara, bo tak ma na imię bohaterka tej historii jest młodą dziewczyną, która codziennie rano odwiedzała drawskie lasy w poszukiwaniu śmieci wyrzuconych przez osoby dla, których polska przyroda nie ma większego znaczenia.

Miła skromna dziewczyna z workiem na śmieci w ręku przemierzała drawskie lasy, by znaleźć najdrobniejszy „papierek po cukierku” i wrzucić go tam, gdzie jego miejsce, czyli do kosza na śmieci. Opowieść jest o tyle niesamowita, że ta urocza dziewczyna, pomimo swojej niepełnosprawności, od lat dba o polską przyrodę i sprząta to co inni bezmyślnie, czując się bezkarnie wyrzucają do lasów. Leśnicy od lat zmagają się z tonami odpadów wyrzucanych do lasu.
W szczególności okres wakacyjny jest czasem kiedy niestety większość odwiedzających lasy nie zastanawia się nad tym, gdzie pozostawia śmieci. Problem ten zamiast ciągle poszerzającej się świadomości ekologicznej, że las to nie jest wysypisko śmieci, wcale nie maleje. Niech przykład Sary stanie się choć małą chwilą zastanowienia dla wszystkich tych którzy, zaśmiecają lasy. 

Nadleśnictwo Drawsko podziękowało Sarze i przekazało drobny upominek za jej trud w dbaniu o nasze lasy. Mamy nadzieje, że kolejne wakacje jakie Sara, zamierza spędzić na terenie nadleśnictwa, będą dla niej czymś innym, niż tylko ciężką pracą podczas zbierania nieczystości, jakie pozostawili wszyscy Ci dla których, nasza piękna przyroda i piękne lasy nie mają większego znaczenia.

(tekst: Szymon Kowalski; foto: Sara)

 

  

 

  

 

 


Baza noclegowa RDLP w Szczecinku Baza noclegowa RDLP w Szczecinku