Lista aktualności Lista aktualności

Rajd ŻURAWIA

Rajd Żurawia - spotkanie z przyrodą i niecodzienne zadania.

W dniach 17-18 czerwca 2013r. na terenie Nadleśnictwa Drawsko odbył się „Rajd Żurawia".

     W rajdzie wzięło udział siedem 6osobowych drużyn, w tym 6 drużyn z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim i 1 drużyna z Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
Lista wymagań postawionych przed uczestnikami była bardzo długa.
Każdy  z biorących udział w rajdzie mógł sprawdzić swoje umiejętności w sytuacjach w jakich nie znajdujemy się codziennie.

Z mapą i kompasem do boju.
     Przebyte kilometry zbliżał uczestników do zadań coraz trudniejszych.
Począwszy od rozpalenia ogniska za pomocą krzesiwa, udzielenie pomocy przedmedycznej , kończąc na pokonaniu strachu, podczas spaceru po moście linowym nad Drawą.
Konkurencje sprawnościowe przeplecione zostały sprawdzianami wiedzy na temat ekologii, wiedzy o terenie nadleśnictwa i powiatu.
Zdarzyły się również zadania nie mające nic wspólnego ze zdobytą wiedzą czy świetną kondycją fizyczną, stawiające na logikę, spryt i umiejętność działania w grupie.
Każda z drużyn mogła zdobyć dodatkowe punkty za zebrane po drodze śmieci.

Dwudniowy rajd okazał się świetną formą  aktywnego spędzenia czasu z możliwością promocji terenu nadleśnictwa i podniesieniem świadomości ekologicznej uczestników.

Dla trzech najlepszych drużyn na mecie rajdu czekały  atrakcyjne nagrody.

Jako organizatorzy mamy nadzieje, że impreza stanie się cykliczna i zostanie wpisana w kalendarz każdego ucznia jako obowiązkowy sprawdzian.


 


Baza noclegowa RDLP w Szczecinku Baza noclegowa RDLP w Szczecinku