Lista aktualności Lista aktualności

Jedno Dziecko Jedno Drzewo

Podczas targów ogrodniczych,,Mój ogród” w Drawsku Pomorskim odbyło się wyjątkowe wydarzenie w naszym mieście. W Parku Chopina zainaugurowana została akcja „Jedno dziecko, jedno drzewo”. To wspólny projekt Nadleśnictwa Drawsko i gminy Drawsko Pomorskie.

Projekt zapoczątkowany został przez Ministerstwo Środowiska, które zaprosiło do udziału leśników i lokalne samorządy. Podczas uroczystości symbolicznie posadzono pierwsze drzewo na którym symbolicznie zawieszono listki z imionami najmłodszych mieszkańców naszej gminy urodzonych w 2018r. W posadzenie pierwszego drzewa zaangażowani byli rodzice dzieci, urzędnicy i leśnicy, a także ich przełożeni: Nadleśniczy Nadleśnictwa Drawsko Zbigniew Łukomski oraz Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński.

Cała akcja opierała się nie tylko na symbolicznym posadzeniu drzewa, ale także każdy z rodziców mógł napisać list do swojej pociechy, który później został zamknięty w kapsule czasu i zakopany pod korzeniami drzewa. Zadaniem tej kapsuły jest przetrzymanie listów do czasu 18 urodzin dzieci, które wzięły udział w akcji. Miejmy nadzieję, że miło im będzie przeczytać taki wyjątkowy list od swoich rodziców jako prezent na "osiemnastkę". Dodatkowo każy uczestnik otrzymał pamiątkowy certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu.

W najbliższym czasie ustalone zostaną szczegóły dotyczące dalszego prowadzenia akcji w tym również miejsca kolejnych nasadzeń i spraw związanych ze zbieraniem chętnych rodziców, którzy chcieliby mieć pamiątkowe drzewo zasadzone na pamiątkę urodzin dziecka.

Czekamy na odzew z Waszej strony i zbieramy opinie, które będą podstawą do kontynuowania pomysłu.

Więcej informacji i zdjęć na stronie: www.drawsko.pl lub na naszym profilu facebook

 


Baza noclegowa RDLP w Szczecinku Baza noclegowa RDLP w Szczecinku